Henna na brwiach. Co to jest i jakie daje efekty?

Henna – co to jest i jakie daje efekty?

Henna jest półtrwałą metodą barwienia brwi, rzęs i ciała przy użyciu naturalnego barwnika. Jest to naturalny pigment uzyskiwany z liści i pędów rośliny zwanej hina, występującej także pod nazwą lawosonia bezbronna oraz nadbarwia bezbronna. Rośnie ona w Australii, Azji i prawie całej Afryce. Ten sposób nadawania koloru włoskom i skórze może przypominać rytuały znane w kulturze Indii, jednak hennę stosowaną w kosmetyce dobiera się do naturalnego odcienia brwi i często dodaje się do niej dodatkowe pigmenty.

Henna brwi jest metodą na tyle naturalną, że sprawdzi się nawet u osób o wrażliwej skórze. W przeciwieństwie do popularnego microbladingu nie wymaga żadnej ingerencji w skórę. Po zastosowaniu henny natychmiast otrzymujemy brwi o zdefiniowanym kształcie, które są ładnie przyciemnione, przez co optycznie powiększa się ich objętość, a cały efekt jest bardzo naturalny.

 

Henna pudrowa

W naszym salonie stosowana jest henna pudrowa. Ten produkt ma bogatszą ofertę kolorów niż tradycyjne preparaty.Henna ta, ma również właściwości pielęgnujące, ponieważ zawiera odżywcze i nawilżające wyciągi z roślin, które także przedłużają efekt koloryzacji aż do 6 tygodni. Te składniki to: lawsonia, ekstrakt Amla, proszek Indygo, Shikakai, witamina E, przeciwutleniacze oraz prowitamina B5. Po tym zabiegu oprócz przyciemnienia włosków stają się one bardziej lśniące i zdrowe.

 

Przeciwwskazania:

  • alergia na substancje zawarte
  • uszkodzenia wokół brwi
  • choroba zakaźna
Tagged ,