Lipoliza, czy to zabieg dla mnie?

Lipoliza iniekcyjna

to innowacyjna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do określonej partii ciała, co prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej.Zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala nie tylko pozbyć się tłuszczu z brzucha czy boczków, ale i poprawić kondycję skóry czy jej napięcie.

Lipoliza iniekcyjna zaliczana jest do zabiegów nieinwazyjnych, ponieważ nie wymaga podania narkozy czy skomplikowanych cięć chirurgicznych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do tych partii ciała, z których pacjent chce pozbyć się niechcianego tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna = liposukcja? 
Często te zabiegi są mylone przez pacjentów. Liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym – polega na chirurgicznym odessaniu tkanki tłuszczowej na stole operacyjnym. Po przeprowadzonej operacji pacjent podlega długiej rekonwalescencji, a sama operacja często prowadzi do powikłań jak np. trwałe zniekształcenia na powierzchni skóry. Lipoliza iniekcyjna to miejscowe wstrzyknięcie preparatu umożliwiającego rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Efekt nie jest natychmiastowy, jednak sam zabieg jest o wiele mniej ryzykowny od liposukcji i nie wymaga długiego przebywania w szpitalu po operacji.

Ile trwa zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa maksymalnie do 50 minut, zwykle dłużej w przypadku partii ciała jak brzuch czy uda, a krócej pod oczami czy na podbródku (ok. pół godziny). Pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu. Substancja wstrzykiwana wykazuje zdolność do niszczenia komórek tłuszczowych, tj. lipodestrukcji. Zbędne komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby, a następnie usuwane z organizmu. Jedynym minusem, na jaki narażony jest pacjent po zabiegu lipolizy iniekcyjnej, jest opuchlizna i zaczerwienienia w miejscach wkłucia igieł.

Ile kosztuje taki zabieg?
Koszt ustala się przed zabiegiem, zależny jest od potrzebnej ilości podania produktu.

Jak długo muszę czekać na efekty?
Efekt końcowy widoczny jest po uplynieciu 2-4 tygodni.

Jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt jest permanentny.

Przeciwwskazania?
-znaczna otyłość
-ciąża
-karmienie piersią
-przewlekłe stany zapalne
-cukrzyca
-padaczka
-choroby immunologiczne